Novinky | Experti na Dynamics AX | Blue Dynamic Novinky | Experti na Dynamics AX | Blue Dynamic

Novinky

Ozvěny MS Inspire 2017Clash of the Titans 
 9. 08. 2017

Inspire je největší celosvětový event pořádaný Microsoftem, na kterém jsme samozřejmě nemohli chybět! Naši kolegové se vypravili do Washingtonu D.C., stejně jako dalších 18 000 MS Partnerů z celého světa, aby se dozvěděli, jakou představu má Microsoft o digitální budoucnosti. Akce byla velmi inspirativní. Již nyní se těšíme na příští rok, kdy se vypravíme na MS Inspire do Las Vegas!

Zaujali jsme Vás?   Přečtete si více na našem blogu

ERP systémy Clash of the Titans 2017Clash of the Titans
 6. 04. 2017

Studie Clash of the Titans 2017 potvrdila kvality Microsoft Dynamics
Panorama Consulting Solutions je nezávislá konzultantská společnost, která každoročně vydává srovnávací studii ERP systémů nejvýznamnějších hráčů na trhu. Ta má příznačný název Clash of the Titans a porovnává řešení společností SAP, Microsoft Dynamics, Oracle a Infor. Z výsledků posledního průzkumu například vyplývá, že podíl Dynamics meziročně významně narostl, a to z 9 na 16 procent. Nyní tak má druhý největší podíl na trhu, přitom ještě loni byl čtvrtý. Obdobným vývojem prošel od minulého roku i z hlediska zařazování na short-list potenciálních odběratelů. Zde jeho podíl vzrostl z necelé pětiny na 31 procent. My můžeme jen konstatovat, že rostoucí důvěře klientů se tento systém těší právem.

Blue Dynamic mezi finalisty soutěže IT projekt rokuHamleys Prezentace
 5. 04. 2017

Vítězné projekty 14. ročníku soutěže IT projekt roku vyhlásila koncem března Česká asociace manažerů informačních technologií CACIO.Slavnostního předání cen jsme se s radostí zúčastnili i my, a to jako jedni z osmi nejlepších.

Oceněni jsme byli za naši implementaci ERP systému Dynamics AX a AX POS pro Hamleys.Hamleys Prezentace Počítačovou infrastrukturu a systém jsme optimalizovali na 10 000 položek a 16 pokladen, které v tomto hračkářství mají, za rekordní čtyři měsíce. Že se projekt prosadil v ostré soutěžní konkurenci, si ceníme jako uznání kvality naší práce.

Přečtěte si více o implementaci ERP v Hamleys

Prezentace: Využití Microsoft Dynamics v HamleysHamleys Prezentace
 16. 03. 2017

První březnové odpoledne jsme uspořádali rodinnou prezentaci technologie Microsoft Dynamics pohledem skutečného uživatele, našeho významného klienta Hamleys. Proč rodinnou? Paralelně s prezentací probíhala zábava pro děti a jejich doprovod v herní zóně jmenovaného hračkářství.

Obchodní proces Hamleys jsme postavili na technologii Microsoft Dynamics 365. Počítačová infrastruktura a celý systém od databází po pokladny je optimalizován tak, abyste při nákupu kterékoliv z více než 10 000 hraček v nabídce byli u libovolné z šestnácti pokladen okamžitě odbaveni. Implementaci jsme přitom zvládli v rekordním čase čtyř měsíců.

 

Letošní rok opět přinese e-shopům rekordní tržbyE-Shopy Blue Dynamic
 10. 11. 2016

Platba kartou v e-shopu dohání dobírku. Zabezpečení platby důsledně požaduje pětina lidí, ukázal průzkum.

Téměř tři čtvrtiny uživatelů (74 procent) internetu v Česku už letos nakoupí alespoň některé vánoční dárky on-line.
Podle očekávání jsou to hlavně mladší lidé: On-line nákup plánuje 86 procent osob mladších 26 let, zatímco ve věkové kategorii nad 54 let je to jen 57 procent.

Mezi platebními metodami na internetu stále vede dobírka – dává jí přednost 32,3 procenta nakupujících.
Dohání ji ale platba kartou on-line, jejíž podíl se zvýšil už na 28,7 procenta. Opět záleží hlavně na věku: Kartou platí už polovina lidí do třiceti let, zatímco 46 procent lidí nad šedesát let preferuje dobírku.

Téměř 55 procent lidí běžně platí na internetu bez 3D Secure zabezpečení, 36 procent nemá tuto bezplatnou službu ani aktivovanou.
Naopak 18 procent lidí nakupuje zásadně prostřednictvím brány 3D Secure – pokud ji obchodník nemá, nakoupí jinde.

Poprvé brouzdá internetem více lidí na mobilech než na počítačíchMobily
 10. 11. 2016

K internetu nyní přistupuje více lidí prostřednictvím mobilních zařízení než z klasických počítačů. Facebook díky mobilnímu internetu razantně zvyšuje zisky.

Podle společnosti StatCounter přistupuje stále více lidí na internet pomocí smartphonů a tabletů na úkor klasických počítačů. Jedná se o dlouhodobý trend od října 2009, kdy začala společnost platformy srovnávat. Teď v říjnu pak poprvé došlo k tomu, že mobilní zařízení počítače předehnala – jejich podíl tvořil 51,3 % oproti 48,7 %.

Představení nových funkcí v Microsoft Dynamics 365 for Operations (AX7)EET v Dynamics AX
 22. 10. 2016

1. listopadu Microsoft převede Dynamics AX, včetně maloobchodních komponent, pod hlavičku Dynamics 365.
Současně začne ve vlnách uvolňovat nové funkce pro jednotlivé odvětví počínaje maloobchodem v listopadu, pro logistiku a sklady na jaře příštího roku.

Tyto nové funkcionality mohou fungovat kompletně v cloudu a nebo v některých specifických případech jako hybridní řešení.Maloobchodní prodejci si žádají flexibilitu v možnostech nasazování, včetně možnosti fungovat na Azure nebo na vlastních systémech.

Otestujte si naše řešení EET pro Dynamics AXEET v Dynamics AX
 21. 10. 2016

Připravujeme implementaci EET do verzí MS Dynamics AX verze 2009 a 2012.
Vývoj našeho řešení bude dokončen během prosince a testování pro zájemce v jejich prostředí bude připraveno od počátku ledna 2017, aby byl dostatek času na vyladění aplikace před ostrým startem v březnu.
Kontaktujte nás pro více informací.

Z mobilních telefonů se nakupuje dvakrát pohodlněji než před rokemDynamics AX
 13. 10. 2016

Spokojenost z nákupu přes mobilní telefon na českých e-shopech roste. Tento typ nákupu preferuje až 11% zákazníků. Oproti roku 2014 je takovému nákupu přizpůsobeno 72% e-shopů, což je trojnásobný nárůst. Tento pokrok reflektuje očekávání přesunu zákazníků na tento všudypřítomný obchodní kanál. Výrazně se zlepšila i bezpečnost, vice než polovina e-shopů využívá HTTPS. Tyto a další zajímavé informace ukazuje studie Český košík roku. Studie se zúčastnilo na 111 internetových obchodů, jejichž letošní předpokládaný obrat dosahuje 100 miliard korun.

ERP v cloudu „neletí“Clash of titans
 21. 09. 2016

Ačkoli ERP software v cloudu se stává více populárnější, průzkum od Panorama Consulting Solutions ukazuje, že se stále jedná o relativně nízké procento instalací.SAP, Oracle, Microsoft Dynamics a Infor implementují svůj software v cloud. Nízké procento implementace může vycházet z obavy o bezpečnost dat v cloudu.

Připravujeme Elektronickou evidenci tržeb (EET) pro Dynamics AXBillboard Blue Dynamic
20. 09. 2016

S blížícím se termínem spuštění EET vzniká důležité téma týkající se implementace EET do ERP.

Pro implementaci EET do vašeho Dynamics AX se na nás neváhejte obrátit. Blue Dynamic se velice zodpovědně zabývá otázkou EET. Připravujeme implementaci do verze Microsoft Dynamics AX 2012, Microsoft Dynamics AX 2009.

Naši konzultanti Vám rádi pomohou. Kontaktujte nás nebo si přečtěte více zde.

V USA na dospělého člověka působí 7 x více reklam než na dospělého v ČRBillboard Blue Dynamic
08. 09. 2016

Každý dospělý Čech je vystaven v průměru 37 reklamám, oproti USA kde jsou lidé vystaveni 266 reklamám za den. Nejvíce reklam za den na člověka působí v Singapuru, kde je to dokonce 10 x více než v ČR. Průzkum byl prováděn v 41 zemí světa a to od USA přes Evropu, Indii až Singapur.

V Singapuru jsou lidé vystaveni nejvíce reklamám za den a to 363 krát, jak vypovídá článek aktualne.cz, s odkazem na agenturu ZenithOptimedia. V Čechách má největší podíl reklama v televizi (15,7 reklamy na osobu za den), internet (13,1), rozhlas (4,4), časopisy (2,4) a noviny (1).

Světový průměr vycházející z 41 sledovaných zemí z loňského roku je rozdělen podílem reklam na internetu za den (33), televizních reklam (23), rozhlasových reklam (13), venkovních reklam (9), novinových reklam (4) a reklam v časopisech (2).

Microsoft Dynamics 365 – bude dostupný ke koupi od 1. listopaduCloud Computing Blue Dynamic
30. 08. 2016

Od 1. listopadu, Microsoft Dynamics 365 bude k dispozici jako cloud možnost Enterprise ERP od společnosti Microsoft. Zákazník, který již má předchozí verzi systému bude mít možnost získat řešení za zvýhodněnou cenu pomocí zvolené licenční alternativy.

Zákazníci budou mít Microsoft Dynamics 365 k dispozici jako cloud službu. Pro zákazníky, kteří vyžadují jejich ERP řešení ve svých vlastních datových centrech budeme nabízet možnosti hybridního nasazení.
Hybridní cloud bude našim zákazníkům umožnovat provozovat podnikové procesy a ukládat data v cloudu v jejich vlastních datových centrech
Další informace naleznete na stránkách výrobce

Cloud na vzestupuCloud Computing Blue Dynamic
30. 08. 2016

Podle nejnovějšího průzkumu Worldwide Semiannual Public Cloud Services Spending Guide od společnosti International Data Corporation (IDC) se celosvětový příjem z cloudových služeb v roce 2020 téměř zdvojnásobí oproti aktuálnímu stavu. Celkový příjem dosáhne 195 miliard dolarů. Očekává se, že západní Evropa bude nadále reprezentovat pátý největší globální trh, kdy příjmy porostou z 15 miliard dolarů v roce 2015 na 38,6 miliard dolarů v roce 2020. Bude se jednat o nárůst o cca 20,8% ročně.

Microsoft_Dynamics_CRMMicrosoft představil novou službu, která kombinuje cloud CRM a cloud ERP do jedné služby s názvem Microsoft Dynamics 365
27. 07. 2016

Aplikace Microsoft Dynamics 365 bude k dispozici letos na podzim a sjednotí současná řešení CRM a ERP do jedné cloudové služby. Tuto službu bude možné podpořit specifickými aplikacemi připravenými pro různé podnikové procesy, jako jsou finance, prodej, provoz, marketing, projektové řízení nebo zákaznický servis.

ResearchPrůzkum spokojenosti ERP v České republice
26. 07. 2016

Jak jsou společnosti spokojeny s jejich ERP systémy? Do průzkumu jsme zařadili české maloobchodní a velkoobchodní společnosti, která mají více jak 100 zaměstnanců.

Možná Vás také překvapí, že drtivá většina respondentů je víceméně spokojena se stávajícím řešením. Od této skutečnosti se také odvíjí fakt, že více jak 80 % dotázaných neplánuje v dohledné době změnu a to i přesto, že většina systémů byla implementována před rokem 2010.

Mezi společnostmi, které se průzkumu zúčastnily, mají nejčetnější zastoupení ERP systémy od společností Microsoft a SAP. Co se nákladů týče, zjistili jsme, že více jak polovině dotazovaných postačuje ročně do zajištění chodu ERP investovat do půl milionu korun a nejčastější sazby za práci externích specialistů se pohybují kolem 2.500, res. 1.250 Kč/hodinu.Více o výsledcích průzkumu zde

GrafKolik stojí implementace ERP systému?
25. 07. 2016

Přemýšlíte o implementaci nového ERP a o nákladech s tím spojených?

Podívejte se, jak si z tohoto pohledu stojí čtyři hlavní hráči na poli velkých ERP řešení.

Více se můžete dočíst v pravidelném porovnání těchto ERP vydávaném společností Panorama Consulting Solutions.

Kontaktujte nás

Vaše jméno a příjmení*
Komentář
Společnost*
Pracovní pozice*
Email*
Přiložit soubor
Telefon

Email to someonePrint this pageShare on FacebookGoogle+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn