Zajímavosti z oboru

Články odborníků z Blue Dynamic jsou tu pro Vás! Publikujeme novinky ze světa Dynamics 365, radíme s efektivním využitím ERP a sdílíme zkušenosti a trendy nejen ze světového retailu.

Zobrazit články

Sdílíme články z oboru

Jak zkrotit projekt s nástroji od Microsoftu

Klíčem k úspěšnému dokončení každého projektu je týmová spolupráce zaštítěná kvalitním vedením. V záplavě termínů, schůzek, překážek a deadlines je klíčová hlavně dokonalá organizace. K jejímu docílení máme naštěstí účinné nástroje.

Covidu navzdory

V březnu 2020 nejen u nás začala pandemie covidu-19, která podstatně změnila způsob, jakým fungujeme. A tak se měsíc březen stal novým důležitým milníkem. Jaký byl rok 2021 pro Blue Dynamic? A jaké cíle si klademe na rok následující? Čtěte dál a dozvíte se.

Jak ušetřit v IT

Počítačová síť s sebou ve většině případů nese spoustu povinností spojených s údržbou a rozvojem, a s tím spojených nákladů. Většinu těchto starostí i nákladů však můžete poměrně jednoduše přenést na někoho jiného, a získat tak více času i prostředků na další rozvoj vašeho podnikání.

eMotion Counter: Silný nástroj na tenkém ledě

eMotion Counter je aplikace na bázi AI, která po napojení na kamerový systém provádí v reálném čase rozpoznávání pohlaví, odhad věku, identifikaci nálady a sledování emocí návštěvníků provozovny. K čemu ale taková data slouží? A jak je ošetřeno možné zneužití nasbíraných dat?

Revoluce v procesech spedičních firem

Více než kdy dříve jsme nyní zvyklí většinu věcí vyřizovat online, např. nákupy. Aby však dokázaly přepravní společnosti nárůst objemu poskytovaných služeb vykrýt bez ztrát na kvalitě, byla potřeba se nové situaci přizpůsobit a provést změny v interních procesech.

Hybridní infrastruktura

Provozujete vlastní on-premise servery, ale hardware už na narůstající požadavky kapacitně nestačí? Pak by vás mohl zajímat hybridní scénář, v rámci kterého se chybějící kapacity doplní cloudovým řešením.

Končí podpora Microsoft AX

12. dubna 2022 ukončí Microsoft podporu všech verzí ERP řešení Dynamics AX. Zároveň přichází s revolučním Programem D365 Migration.

Retail Talk - povídání nejen o retailu, část 3.

Zajímá vás budoucnost retailu? Je možné mít maloobchod bez prodejců? Jaké jsou trendy v USA?

Retail Talk - povídání nejen o retailu, část 2.

Jak to udělat tak, abyste ve firmě mohli mít méně zaměstnanců a jak můžete zajistit, že nemusíte stále řešit několik „hořáků“ najednou…

Jak umělá inteligence pomáhá v době koronavirové

Jak uhlídat zaměstnance nebo zákazníky, aby dodržovali nařízené rozestupy a v provozu nebo v obchodě opravdu nosili nařízené roušky? V tom pomáhá právě umělá inteligence.

Jak na implementaci Microsoft Teams do firmy

Nejen firmy, ale i školy nebo úřady v posledních dvou měsících přechází na Teams vzhledem k nutnosti pracovat na dálku. Aplikace je tak jednoduchá a intuitivní, že videohovory zvládají i žáci prvních tříd.

Tipy a triky pro práci z domova s Microsoft Teams

V dnešní době se práce našich týmů přesouvá do online prostředí. Velkým pomocníkem jsou Microsoft Teams. Ty nabízí mnoho funkcí, které můžeme při home office našich pracovníků využít.

Pojďme efektivně pracovat z domova

Ze dne na den se většina z nás ocitla v situaci, kdy nemůžeme společně pracovat, předávat si informace tváří v tvář a nebo si jen prostě sdělovat novinky na chodbě kanceláře. Jenže je třeba zachovat efektivitu práce, nevzdávat to, a dál pracovat. A to nejen proto, abychom se z toho teď nezbláznili.

Nastartujte svůj business s Dynamics 365

Dynamics 365 je produktová řada aplikací pro plánování podnikových zdrojů a řízení vztahů se zákazníky.

Co si představit pod pojmem umělá inteligence?

Víte, že i prodejci mohou sledovat emoce zákazníků jejím prostřednictvím? Jak následně vypadají výsledky těchto měření a k čemu slouží? Nejen na tyto otázky čtenářů tyden.cz odpovídal Karel Pecl v pondělí 27. ledna od 13:00.

Jak zjistit více o svých "offline" zákaznících

Jak zjistit více o potřebách a složení svých "offline" zákazníků, utilizovat prodejnu nebo personalizovat reklamu díky AI.

Úsměv, prosím. Jak prodejci využívají umělou inteligenci ke sledování emocí zákazníků.

Jste naštvaní, protože v obchodě čekáte příliš dlouho ve frontě? Nebo se na vás recepční u klienta zase mračí? Dost možná už si brzy nebudete muset nikomu stěžovat, aby se situace napravila.

V retailu je důležité nepotírat odlišnosti klienta

Současná dynamická doba vyžaduje efektivní práci se zbožím. Z toho vyplývají i specifické požadavky retailových společností na ERP systémy.

Co nejvíc vadí lidem při nakupování v obchodech?

Přečtěte si průzkum s komentářem na Novinky.cz o tom, co nejvíc vadí zákazníkům při nakupování v kamenných obchodech.

Článek o umělé inteligenci v Hospodářských novinách

V příloze Hospodářských novin najdete článek s anketou o umělé inteligenci, kam měl Karel Pecl možnost přispět svým pohledem a znalostmi.

Retail Talk - povídání nejen o retailu, část 1.

Zná vás lépe žena, nebo Google? O technologiích v retailu, ERP v Excelu, AI, bezpečnosti dat, emocích robotů a dalším si povídali Karel Pecl a Tomáš Sýkora.

8 nejefektivnějších metod pickování zboží

Pickování nebo také vychystání je obecně vymezeno (a) počtem pickerů, b) počtem skladových uliček, (c) frekvencí jakou jsou objednávky naplánovány. Jak ho zefektivnit?

Machine Learning vstupuje do nákupních center

Strojové učení dokáže monitorovat zákazníky v obchodech. Systém dokáže zjistit pohlaví, přibližný věk i emoce zákazníků. Poskytne data pro marketing.

Rychlá implementace ERP

Podle studie Panorama Consulting Solutions z roku 2013 trvá implementace ERP systému v průměru 18 měsíců. Jak probíhá rychlá implementace?

10 klíčových Komponent Dynamics 365

Ukázka 10 klíčových component Dynamics 365 pro Váš business. Znáte je všechny? Víte co je to Omnichannel?

Tři největší trápení finančního ředitele a nástroje, které je vyřeší

V dnešním článku jsme připravili přehled situací, které bývají nejčastěji zdrojem trápení finančních ředitelů středních a velkých společností.

Jak na EET v AX? Máme řešení!

Na EET jsme připraveni! Vytvořili jsme univerzální řešení, které umožní vystavit doklad s povinnými údaji v Microsoft Dynamics AX. Lze otestovat zdarma.

Vylaďte výkon AX v 9 krocích – s Performance Tuning Packem

Udržení potřebného výkonu Microsoft Dynamics AX v běžném provozu a zejména pak v době špiček (např. během Vánoc) je vážným tématem. Jak vyladit firemní AX?

5 klíčových ingrediencí dobře fungující IT podpory

Nejlepší IT starající se o provoz je takové, které je neviditelné. Jak udělat z normálního IT "neviditelné"? Máme pro Vás 5 základních ingrediencí.

Průlom v plánování a řízení servisních služeb v Dynamics CRM

Cílem tohoto článku je vám představit toto řešení jako zajímavou variantu a rozšíření vašeho CRM. V článku nebudu zacházet do přílišných detailů, cílem není popsat vše, co řešení umí, ale hlavní myšlenky a prvky, které řešení obsahuje.

EET a Dynamics AX

Nový zákon o EET přináší některým společnostem povinnost zavést EET. Pro ty, kterých se tato povinnost týká a současně používají Dynamics AX (dříve Axapta) je určen tento článek.

3 kroky pro zlepšení výkonu Vašeho skladu WMS v MS Dynamics AX

Vysoká flexibilita Dynamics AX si žádá určitou disciplínu a dodržování určitých pravidel, jinak je přítěží a promítne formě pomalých skladových procesů.

Reporting obchodního procesu v Microsoft Dynamics CRM

Předmětem tohoto článku je ukázat příklady využití reportingu postaveného nad Microsoft Dynamics CRM pro podporu prodeje, plánování a vyhodnocování obchodního procesu.

Jak si zajistit klidné spaní s dávkovými úlohami v AX 2012

Snad každá implementace ERP s sebou přináší potřebu plánovat a vykonávat operace v dávkovém režimu. Příkladem je pravidelná rezervace zboží

Může ERP software zkomplikovat váš mezinárodní business?

ERP systém Microsoft Dynamics AX a jeho přizpůsobení se mezinárodnímu obchodu. Podívejte se jaké chyby mohou nastat a jak jim čelit.

Jak snadno přizpůsobit Dynamics AX vaším potřebám

ERP systém Dynamics AX, je snadno přizpůsobitelný pro Vaše potřeby! Společnost Blue Dynamic, s. r.o. Vám ukáže jak na to!

Jak jsou firmy spokojeny se svými ERP systémy?

Jsou firmy spokojeny se svým ERP systémem? Splnil jejich očekávání? Podívejte se na výsledky průzkumu mezi řediteli firem.

6 tipů jak povýšit IT support vašeho byznysu

Každý zákazník očekává a vyžaduje jinou úroveň informací. Je potřeba správně odhadnout zákazníka a dostatečně a neustále s ním komunikovat.

5 novinek v AX 2012 pro Finance

Zjistěte, jaké novinky pro finance jsou v Dynamic AX 2012. Microsoft Dynamics AX 2012 znamená v tomto směru velký krok dopředu

Novinky v Microsoft CRM 2016

Nové Microsoft CRM 2016 je správným krokem pro Vaší firmu. Umožní vám lépe cílit na potřeby Vašich zákazníků a udržet si s nimi kontakt díky novým funkcím

6 tipů pro nasazování nového vývoje v Dynamics AX

Plánujete nový vývoj Dynamics AX? Držte se 6 pravidel pro nasazování a neuděláte chybu!

Jak uspět při upgrade Dynamics AX

Každá nová verze Dynamics AX obsahuje řadu atraktivních funkcionalit, o které se možná připravujete z důvodu obav o náročnost procesu upgradu.

Microsoft Dynamics CRM

Microsoft Dynamics CRM (Customer Relationship Management) představuje řešení pro budování dlouhodobého vztahu se zákazníky.

Microsoft Dynamics AX

Microsoft Dynamics AX je flexibilní řešení pro řízení a plánování podnikových zdrojů (ERP) . Které zednodušuje a standardizuje implementační procesy.

Co je CRM – Customer Relationship Management?

Zjistěte co znamená zkratka CRM a jak může být řízená péče a budování vtahů s vašimi zákazníky užitečné pro vaší společnost.

Co je ERP – Enterprise Resource Planning?

Nevíte co je ERP (Enterprise Resource Planning) systém? Přečtěte si definici pojmu a zjistěte, jaké výhody může mít ERP řešení pro vaši firmu.

Co je Microsoft Dynamics 365?

Microsoft uvedl na trh zcela nový systém Microsoft Dynamics 365. Největší jeho výhodou je spojení ERP a CRM. Řešíte tyto rozsáhlé agendy odděleně? Nyní již nemusíte. Na jednom místě, na stejných datech, budete moci řídit veškeré své podnikové procesy i obchodní aktivity.

Ladění výkonu ERP

Ladění výkonu ERP nebývá vždy jednoduché a nejtěžším krokem vůbec je určení příčiny snížení výkonu. Pochopte s námi nejdůležitější kroky ladění performance.

Management nákupních objednávek

Snadno a jednoduše spravujte nákupní objednávky ve Vašem ERP systému. S pomocí moderních informačních technologii, lze vše provést snadno a rychle.

Moderní pokladna – brána k zákaznické spokojenosti

Prodej na pokladně je vždy místo, kde dochází k přímému kontaktu zákazníka s Vaší společností. Využijte ho nejen k výběru peněz, ale i ke kontaktu s ním

Využití finančních dimenzí

Využití finančních dimenzí a reporting v AX 2012 podle nákladových středisek je v dnešní době standardem. Objevte s námi tipy, jak si práci zefektivnit!

Efektivní Cross docking

Správně nastavený Cross docking dokáže šetřit čas a investice do přepravy zboží. Více o této metodě a její implementaci do ERP se dozvíte na našem webináři.

Jak předcházet výpadkům díky monitoringu

Monitoringem Vašeho informačního systému můžete předcházet výpadům, případně velice rychle zjistit příčinu problému a zabezpečit rychlou nápravu.

Co přináší nová verze Microsoft Dynamics AX

Na trh přichází nová verze Vašeho ERP. Chcete zjistit, v čem se liší a jak pro Vás může být zajímavá? Přihlaste se na náš webinář.

Řízení distribuce – jak vytěžit AX na maximum

Nevíte jak řídit Supply Chain Management v Dynamics AX? Ukážeme Vám několik rychlých typů v Dynamics AX verze 2012.

Supply Chain Management v praxi

Chcete vědět jak zefektivnit řízení toků v rámci distribučního řetězce? Podívejte se na náš webinář.

Novinky ve vykazování DPH v Dynamics AX

Změny ve vykazování DPH, které v sobě přináší novela zákona od 1.1.2016, zavádí podávání Kontrolního hlášení. Jak se na něj připravit v Dynamics AX?

Specifika retailových společností

Dnešní dynamická doba sebou nese specifika retailových společností spolu s rostoucí náročností zákazníků. Zjistěte s Blue Dynamic novinky a tipy z retailu!

Nejlepší hračkářství na světě Hamleys je připraveno na další expanzi

Blue Dynamic, český poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, rozšiřuje služby pro nizozemský řetězec BCC.

Společnost Blue Dynamic zajistí služby ICT pro nizozemský retailový řetězec BCC

Blue Dynamic, český poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, rozšiřuje služby pro nizozemský řetězec BCC.

Staráme se o své zákazníky

FIREM
SPRAVOVANÝCH LOKALIT
ZEMÍ
UŽIVATELŮ

Potřebujete vědět víc? Kontaktujte nás.

Zanechte nám na sebe kontakt a tým Blue Dynamic se vám během 48 hodin ozve.
Štěpán Kněžek
Sales Manager

stepan.knezek
@bluedynamic.cz

+420 607 032 908

Štěpáín Kněžek Blue Dynamic
Obchod CZ