Jak na implementaci Microsoft Teams do firmy

Microsoft Teams
Publikováno: 20. 5. 2020
Nejen firmy, ale i školy nebo úřady v posledních dvou měsících přechází na Teams vzhledem k nutnosti pracovat na dálku. Aplikace je tak jednoduchá a intuitivní, že videohovory zvládají i žáci prvních tříd.

Nejen firmy, ale i školy nebo úřady v posledních dvou měsících přechází na Teams vzhledem k nutnosti pracovat na dálku. Aplikace je tak jednoduchá a intuitivní, že videohovory zvládají i žáci prvních tříd.

Microsoft Teams je aplikace, která umožňuje:

  • vytvářet pracovní týmy,
  • chatovat mezi jednotlivci i ve skupinách,
  • volat,
  • plánovat schůzky
  • pořádat videokonference,
  • sdílet dokumenty.

Tím, že Teams běží jak na počítači, tak na telefonu, mohou zaměstnanci, úředníci nebo školáci pracovat odkudkoli, kde je připojení na internet a to je jeho velká výhoda.

Kolik musí firma investovat?

Společnost Microsoft poskytuje v souvislosti s pandemií prémiové služby zdarma. Běžná ceníková cena licence Microsoft Office Business Basic je 5 eur bez DPH na měsíc a uživatele. Je třeba si uvědomit, že součástí této licence a ceny nejsou jen Microsoft Teams, ale i on-line verze Office aplikací Outlook, Word, Excel, PowerPoint a OneNote. K nasazení aplikací není nutné pořizovat žádné nové informační technologie. K využívání stačí běžné internetové připojení.

Nasazení Microsoft Teams může stát vaši firmu 20 000 - 50 000 Kč, v závislosti na počtu zaměstnanců. Teams totiž představují celý virtuální pracovní prostor zaměřený na spolupráci. Je nezbytné vytvořit uživatelské účty všech zaměstnanců firmy, vytvořit spolupracující týmy, nasdílet kontakty, vytvořit prostor, kde týmy spolupracují nad dokumenty, nastavit práva k jednotlivým sdíleným dokumentům. Uživatelé se musí naučit s Teams pracovat, aby se stal efektivním pracovním a komunikačním nástrojem vaší společnosti.

Microsoft Teams je plně cloudovým řešením, a proto je potřeba nastavit pravidla používání nástrojů týmové spolupráce a zabezpečení dat a spravovat uživatelské účty zaměstnanců i externích spolupracovníků.

Díky tomu, že jsou k dispozici desítky aplikací a doplňků, lze systém Teams rozšířit o rozsáhlé možnosti zpracování dat a napojení na další podnikové systémy nebo cloudové služby.

Nasazení Teams

Microsoft Teams fungují jako běžná instalovaná aplikace, jsou však dostupné on-line bez nutnosti instalace. Nyní poskytovaná licence zdarma je právě on-line verzí.

Vlastní nasazení Microsoft Teams pro firmu je otázkou pár hodin. Budeme-li uvažovat o vytvoření uživatelských týmů a základním seznámením s obsluhou, je to otázkou 2 dnů u malé firmy a do 5 dnů u velkých firem.

Blue Dynamic je certifikovaný partner společnosti Microsoft. Při nasazování těchto řešení máme dlouhodobé zkušenosti a sami je využíváme mnoho let, proto vám můžeme s nasazením aplikací pomoci. V současné době vám nabízíme potřebné licence zdarma a naše služby se slevou 50%.

Blue Dynamic vás naučí efektivně využívat všechny funkce Teams, díky tomu zaznamenáte okamžitý užitek tohoto pracovního nástroje. Vše umíme nastavit na dálku a ukážeme vám všechny tipy a triky práce v Microsoft Teams.

Během několika dnů Vám vše zprovozníme a zajistíme vzdálenou IT podporu. Nečekejte na konec karantény a umožněte pracovat i těm zaměstnancům, kteří zatím do kanceláře přijít nemohou. Kontaktujte našeho specialistu.

Během dvou dnů vše zprovozníme a zajistíme i vzdálenou IT podporu. Kontaktujte našeho specialistu.


Štěpán Kněžek
+420 607 032 908
stepan.knezek@bluedynamic.cz

stepan 2 Blue Dynamic

Potřebujete vědět více? Kontaktujte nás!

Štěpáín Kněžek Blue Dynamic

Štěpán Kněžek

Sales Manager
stepan.knezek@bluedynamic.cz
+420 607 032 908

LinkedIn

eGor KoValev

Account Manager
egor.kovalev@bluedynamic.cz
+420 720 953 784

LinkedIn
2022_sales_CZ (#8)
magnifiercrosschevron-upchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram