Jak ušetřit v IT

Jak ušetřit v IT
Počítačová síť s sebou ve většině případů nese spoustu povinností spojených s údržbou a rozvojem, a s tím spojených nákladů. Většinu těchto starostí i nákladů však můžete poměrně jednoduše přenést na někoho jiného, a získat tak více času i prostředků na další rozvoj vašeho podnikání.

Komunikační páteří každé společnosti, ať už malé či velké, je počítačová síť. Ta s sebou ve většině případů nese spoustu povinností spojených s údržbou a rozvojem, a s tím spojených nákladů. Máme pro vás však dobrou zprávu - většinu těchto starostí i nákladů můžete poměrně jednoduše přenést na někoho jiného, a získat tak více času i prostředků na další rozvoj vašeho podnikání. V tomto článku představíme hned několik způsobů, jak fungování IT zefektivnit. 


OUTSOURCING IT A VYUŽITÍ EXTERNÍHO SUPPORTU  

Snad nikdo nebude rozporovat, že je interní IT infrastruktura finančně náročná záležitost. Mimo jednorázové náklady, které je nutno vynaložit na její pořízení, musíte počítat také s náklady na její provoz a údržbu. Vlastní infrastruktura totiž vyžaduje specialisty, kteří o ni budou pečovat nehledě na to, zda využíváte kapacitu IT systému na maximum.  

Aby navíc dokázali tito specialisté IT infrastrukturu pořádně zabezpečit, udržovat ji a obměňovat podle potřeb, je nutné zajistit jim průběžné vzdělávání a certifikace. S těmi roste kvalifikace těchto specialistů, kterou je zapotřebí adekvátně finančně ohodnotit, a to ani nezmiňujeme skutečnost, že náklady na IT profesionály nepatří zrovna k těm nejnižším.  

Přenecháte-li práce spojené s údržbou interních systémů, aplikací a infrastruktury externí firmě, nejen že tím na ni přenesete veškeré starosti s provozem, ale také se tím stanou vaše náklady mnohem flexibilnější. Nové systémy a kapacity si jednoduše pronajmete. Když se náhodou situace zhorší, nemusíte se hned uchylovat k propouštění zaměstnanců - jednoduše zredukujete množství služeb, které si pronajímáte.  

Dalším neméně významným benefitem externí správy IT je přístup k nejnovějším technologiím, trendům a nástrojům, a také získaný čas, který mohou vaši interní specialisté investovat do dalšího rozvoje společnosti. 

AUDIT FIREMNÍCH LICENCÍ 

Příležitost ušetřit nabízí také revize firemních licencí. Kromě toho, že mnohdy vyjde najevo, že některé licence nejsou vůbec využívané či jsou využívané pouze minimálně, se přijde také na to, že je lze vyměnit za levnější licence, a to při zachování požadované funkcionality. 

Určitě stojí za zmínku, že audit licencí v případě potřeby v Blue Dynamic nabízíme, zejména pak v souvislosti s plánovaným zdražováním produktů Microsoft 365, které je stanoveno na 1. března 2022.  

Máte-li o tuto službu zájem, neváhejte se obrátit na naše specialisty. Kromě doporučení na úsporná opatření auditem získáte také ucelený přehled o tom, jak dobře a vhodně je vaše společnost licencemi pokryta. 

IMPLEMENTACE VHODNÉHO ERP ČI CRM SYSTÉMU 

Tento tip se netýká přímého snížení nákladů v IT, nicméně s IT souvisí a úspory, které společnosti přinese, rozhodně nejsou zanedbatelné. Veškeré náklady společnosti jsou totiž přímo závislé na nastavení interních procesů.  

Správně zvolený ERP či CRM systém pro řízení financí, dodavatelského řetězce či obchodních procesů a marketingu, vám umožní zvýšit efektivitu využití skladů a zásob, snížit provozní náklady díky automatizaci dílčích procesů, poskytne vám v reálném čase data, která vám umožní činit správná manažerská rozhodnutí včas, a mnoho dalšího.  

VYUŽITÍ PLATFORMY PRO VÝVOJ S NÍZKÝM KÓDEM 

Jak už jsme nastínili, ve většině případů je nejvýhodnějším řešením využití externích posil. Jsou však případy, kdy si výhodně vystačíte i bez nich. Platformy určené pro vývoj aplikací prostřednictvím grafického rozhraní místo kódovacího prostředí (tedy platformy s nízkým kódem) jsou licence, které společnostem umožňují naprogramovat si levně řešení podle vlastních představ a svépomocí.  

Jednu z takových platforem najdete také v našem produktovém portfoliu - Microsoft Power Apps. 


Potřebujete ve Vaší společnosti zefektivnit fungování IT, ale nevíte na koho se obrátit? Pak se neváhejte ozvat našim specialistům. V Blue Dynamic zajišťujeme efektivní fungování IT a dodáváme inovativní řešení a správné nástroje pro hladký chod a rozvoj Vašeho podnikání.  

Chcete vědět více? Zavolejte si našim specialistům pro více informací.
Sdílejte příspěvek s přáteli
Chci konzultaci zdarma
Zjistěte možnosti pro Vaši společnost, napište nám!
2022_sales_CZ (#8)
magnifiercrosschevron-upchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram