Machine Learning vstupuje do nákupních center

Autor: Karel Pecl

Přidáno dne: 20. 05. 2020
Kategorie: 

Pomůže rozeznat náladu zákazníků i odhalit zloděje.

Strojové učení dokáže monitorovat zákazníky v obchodech
– Systém dokáže zjistit pohlaví, přibližný věk i emoce zákazníků
– Systém poskytne data pro optimalizaci

Česká společnost Blue Dynamic představila svůj produkt eMotion, který bude v provozech počítat návštěvníky a rozpoznávat jejich věk, pohlaví a náladu. Jedná se o řešení postavené na cloudových službách a strojovém učení od Microsoftu. Systém tak bude neustále korigovat a zlepšovat své výstupy, aby co nejlépe predikoval chování a složení zákazníků.

Machine Learning poskytne detailní marketingová data o struktuře návštěvníků a vyhodnotí návštěvníkovy emoce

Ať už se bude jednat o nákupní centrum a jeho obchody, banku, hotel, veletrh nebo třeba stadion, provozovatel bude mít k dispozici detailní marketingová data o struktuře návštěvníků. Umělá inteligence vyhodnotí emoce, které v daný čas a na daném místě vyvolaly u zákazníků poskytované služby.

Doporučí i vhodnou velikost oblečení, které se vám líbilo, stejně jako vyhodnotí, jestli jste byli spokojeni při placení na pokladně. Prodejce pak bude mít možnost korigovat jednání svých prodavačů či obchodních procesů právě v reakci na typické emoce klientů.

Obchodníci zároveň získají přehled o charakteristickém pohybu zákazníků po prodejně a dozví se o reálně nejexponovanějších místech. Pro vyhodnocení změn pak získají heatmapy odpovídající různým obdobím či průběžně prováděným změnám.

Data mohou sloužit i k detailnímu sledování konverze, tedy určení, jak počty lidí a doba strávená u určitého zboží odpovídá jeho reálným prodejům. A samozřejmě je zde možnost hodnotit i prezentaci daného produktu podle emocí, které v lidech vzbudila. Bude tak možné mít stálý přehled o aktuálních požadavcích klientů.

Systém ale umožní snáze rozeznat i podezřelé či nestandardní chování, a tedy například vytipovat případného zloděje. Centrům pak ulehčí sledování nežádoucích, anebo naopak VIP osob. Bude průběžně aktualizovat jejich přehledy a sdílet mezi prodejnami, stejně jako upozorní, že jsou tito exponovaní lidé v budově.

Systém dokáže vytypovat podezřelé či nestandardní chování, čím může zabránit v krádeži

Nabízí se i propojení s IoT, v základní podobě například možností zobrazovat customizovanou reklamu podle pozorovatele. A což teprve když systém vyhodnotí, že někdo velmi podobný, dost možná stejný člověk se už na dané zboží před časem díval – to teprve bude pro prodejce hozená rukavice.

Sdílet na:

Mohlo by vás také zajímat

eMotion Counter: Silný nástroj na tenkém ledě

eMotion Counter je aplikace na bázi AI, která po napojení na kamerový systém provádí v reálném čase rozpoznávání pohlaví, odhad věku, identifikaci nálady a sledování emocí návštěvníků provozovny. K čemu ale taková data slouží? A jak je ošetřeno možné zneužití nasbíraných dat?

V retailu je důležité nepotírat odlišnosti klienta

Současná dynamická doba vyžaduje efektivní práci se zbožím. Z toho vyplývají i specifické požadavky retailových společností na ERP systémy.

Nastartujte svůj business s Dynamics 365

Dynamics 365 je produktová řada aplikací pro plánování podnikových zdrojů a řízení vztahů se zákazníky.

Microsoft Dynamics CRM

Microsoft Dynamics CRM (Customer Relationship Management) představuje řešení pro budování dlouhodobého vztahu se zákazníky.
1 2 3 15
Všechny články

Potřebujete vědět víc? Kontaktujte nás.

Zanechte nám na sebe kontakt a tým Blue Dynamic se vám během 48 hodin ozve.
Eva Možná
Sales Manager

eva.mozna
@bluedynamic.cz

+420 702 247 046

Eva Možná Blue Dynamic
Štěpán Kněžek
Sales Manager

stepan.knezek
@bluedynamic.cz

+420 607 032 908

Štěpáín Kněžek Blue Dynamic